Przewierty sterowane – na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę?

Przewierty sterowane pozwalają na wykonanie różnego rodzaju instalacji w terenie zabudowanym, bez konieczności niszczenia istniejącej infrastruktury np. drogowej. Wykonywane są w przypadku m.in. budowy instalacji wodnych, kanalizacyjnych i teleinformatycznych. Co warto wziąć pod uwagę, szukając wykonawcy, któremu powierza się prace związane z przewiertem sterowanym? Podpowiadamy.

Podczas jakich prac przyda się wsparcie wykonawców od przewiertów sterowanych?

W celu wykonania przewiertów sterowanych niezbędne są nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także odpowiednie maszyny. Technologia przewiertów sterowanych pozwala omijać różne przeszkody, które utrudniają wykonywanie tradycyjnych wykopów, znacząco przyśpieszając prowadzone prace.

Najczęściej przewierty sterowane, inaczej przewierty horyzontalne, wykonywane są podczas prac związanych z inwestycjami wodociągowymi, kanalizacyjnymi oraz energetycznymi i gazowymi na terenach mocno zurbanizowanych, w których tradycyjne prace ziemne nie mogą zostać przeprowadzone szybko i bez niszczenia istniejącej infrastruktury.

Jak wybrać wykonawcę przewiertu sterowanego?

Wiedza, doświadczenie, nowoczesny park maszynowy i dogodne terminy realizacji zlecenia to najważniejsze kryteria wyboru wykonawcy przewiertu sterowanego. Warto zwrócić uwagę, czy firma, której zamierzamy powierzyć wykonanie niezbędnych prac, dysponuje odpowiednio wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, może pochwalić się wykonanymi wcześniej realizacjami i stawia na najwyższą jakość świadczonych usług. W przypadku wielu inwestycji liczy się zarówno czas, jak i możliwość skorzystania z fachowego doradztwa, dlatego warto wybrać wykonawcę, który dzieli się wiedzą z inwestorami, oferując dodatkowo usługi doradcze.

Wróć do bloga