Blog

wiertnica ślimakowa
Październik 17, 2023

Wiertnice ślimakowe to specjalistyczne urządzenia, które zyskują na popularności w sektorze budowlanym i geotechnicznym. Dzięki ich zaawansowanej technologii, możliwe jest wykonanie dokładnych i efektywnych prac wiertniczych w różnych warunkach gruntowych. Poniżej przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzują się te wiertnice i w jakich zastosowaniach się sprawdzają, szczególnie w kontekście przewiertów sterowanych w Wielkopolsce.

Czytaj dalej

przewiert pod ulicą
Sierpień 21, 2023

Właściwe projektowanie, wykonanie oraz eksploatacja sieci kanalizacyjnych gwarantuje przyszłym pokoleniom dostęp do czystej wody oraz skuteczne odprowadzanie ścieków. W niniejszym wpisie przyjrzymy się zasadom wykonywania nowoczesnych sieci kanalizacyjnych oraz innowacyjnym metodom ich budowy, takim jak przewierty sterowane.

Czytaj dalej

sprzęt wiertniczy
Czerwiec 12, 2023

Maszyny do krakingu to rodzaj sprzętu wiertniczego wykorzystywanego w wielu branżach. Służą do tworzenia otworów w twardych powierzchniach, takich jak beton lub skała. Podpowiadamy, czym są maszyny do krakingu i dlaczego warto ich używać.

Czytaj dalej

przewierty
Kwiecień 29, 2023

Przewierty sterowane to technologia szeroko stosowana podczas budowy instalacji m.in. wodnych, kanalizacyjnych, gazowych oraz teleinformatycznych. Dzięki przewiertom sterowanym można wykonać otwory w gruncie, w których zostaną ułożone rury i poprowadzone kable. Czy istnieją ograniczenia uniemożliwiające wykonanie przewiertu sterowanego? Na jakim gruncie można wykonać przewiert sterowany? Wyjaśniamy.

Czytaj dalej

wykonywanie przewiertu
Kwiecień 27, 2023

Przewierty sterowane pozwalają na wykonanie różnego rodzaju instalacji w terenie zabudowanym, bez konieczności niszczenia istniejącej infrastruktury np. drogowej. Wykonywane są w przypadku m.in. budowy instalacji wodnych, kanalizacyjnych i teleinformatycznych. Co warto wziąć pod uwagę, szukając wykonawcy, któremu powierza się prace związane z przewiertem sterowanym? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

przewiert w ziemi
Luty 28, 2023

Wykonywanie przewiertów horyzontalnych, w tym przewiertów pod drogami, które potrzebne są do realizowania podziemnych instalacji, może odbywać się z wykorzystaniem maszyn sterowanych. Jedną z najpopularniejszych marek maszyn do robót podziemnych jest amerykańska marka pod nazwą handlową Ditch Witch, z których również korzystamy.

Czytaj dalej