Blog

przewierty
Luty 12, 2024

Przewierty horyzontalne to nowoczesna metoda realizacji prac ziemnych, która umożliwia instalację różnego rodzaju infrastruktury pod powierzchnią ziemi bez konieczności przerywania ruchu drogowego czy niszczenia istniejącej zabudowy. Dzięki precyzji wykonania i minimalizacji wpływu na środowisko, przewierty sterowane horyzontalnie stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla tradycyjnych metod budowlanych. Jak długie mogą być przewierty?

Czytaj dalej

głowica do przewiertów horyzontalnych
Grudzień 18, 2023

Przewierty sterowane to innowacyjna metoda w branży budowlanej, umożliwiająca instalację podziemnych przewodów bez konieczności wykopywania rowów. To technika szczególnie ceniona za swój niski wpływ na środowisko, co sprawia, że coraz częściej wybierana jest w miejsce tradycyjnych metod wykopowych. Zrozumienie związku między przewiertami sterowanymi a ekologią pozwala na pełną ocenę korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie, zarówno z perspektywy technicznej, jak i środowiskowej.

Czytaj dalej

wiertnica ślimakowa
Październik 17, 2023

Wiertnice ślimakowe to specjalistyczne urządzenia, które zyskują na popularności w sektorze budowlanym i geotechnicznym. Dzięki ich zaawansowanej technologii, możliwe jest wykonanie dokładnych i efektywnych prac wiertniczych w różnych warunkach gruntowych. Poniżej przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzują się te wiertnice i w jakich zastosowaniach się sprawdzają, szczególnie w kontekście przewiertów sterowanych w Wielkopolsce.

Czytaj dalej

przewiert pod ulicą
Sierpień 21, 2023

Właściwe projektowanie, wykonanie oraz eksploatacja sieci kanalizacyjnych gwarantuje przyszłym pokoleniom dostęp do czystej wody oraz skuteczne odprowadzanie ścieków. W niniejszym wpisie przyjrzymy się zasadom wykonywania nowoczesnych sieci kanalizacyjnych oraz innowacyjnym metodom ich budowy, takim jak przewierty sterowane.

Czytaj dalej

sprzęt wiertniczy
Czerwiec 12, 2023

Maszyny do krakingu to rodzaj sprzętu wiertniczego wykorzystywanego w wielu branżach. Służą do tworzenia otworów w twardych powierzchniach, takich jak beton lub skała. Podpowiadamy, czym są maszyny do krakingu i dlaczego warto ich używać.

Czytaj dalej

przewierty
Kwiecień 29, 2023

Przewierty sterowane to technologia szeroko stosowana podczas budowy instalacji m.in. wodnych, kanalizacyjnych, gazowych oraz teleinformatycznych. Dzięki przewiertom sterowanym można wykonać otwory w gruncie, w których zostaną ułożone rury i poprowadzone kable. Czy istnieją ograniczenia uniemożliwiające wykonanie przewiertu sterowanego? Na jakim gruncie można wykonać przewiert sterowany? Wyjaśniamy.

Czytaj dalej