Blog

bezwykopowe przewierty
Czerwiec 17, 2024

Bezwykopowe przewierty sterowane to innowacyjne rozwiązanie stosowane w budownictwie drogowym i inżynierii lądowej. Technika ta umożliwia instalację różnorodnych przewodów i rur bez konieczności prowadzenia wykopów na powierzchni drogi. W artykule omówimy szczegółowo, jak przebiega proces przeciskania przewodów pod drogami.

Czytaj dalej

droga
Kwiecień 22, 2024

Przeciski pod drogami to nowoczesna i nieinwazyjna metoda stosowana w branży budowlanej, która pozwala na przeprowadzenie różnych instalacji pod istniejącymi drogami czy innymi przeszkodami terenowymi. W jakich sytuacjach sprawdzą się przeciski?

Czytaj dalej

przewierty
Luty 12, 2024

Przewierty horyzontalne to nowoczesna metoda realizacji prac ziemnych, która umożliwia instalację różnego rodzaju infrastruktury pod powierzchnią ziemi bez konieczności przerywania ruchu drogowego czy niszczenia istniejącej zabudowy. Dzięki precyzji wykonania i minimalizacji wpływu na środowisko, przewierty sterowane horyzontalnie stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla tradycyjnych metod budowlanych. Jak długie mogą być przewierty?

Czytaj dalej

głowica do przewiertów horyzontalnych
Grudzień 18, 2023

Przewierty sterowane to innowacyjna metoda w branży budowlanej, umożliwiająca instalację podziemnych przewodów bez konieczności wykopywania rowów. To technika szczególnie ceniona za swój niski wpływ na środowisko, co sprawia, że coraz częściej wybierana jest w miejsce tradycyjnych metod wykopowych. Zrozumienie związku między przewiertami sterowanymi a ekologią pozwala na pełną ocenę korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie, zarówno z perspektywy technicznej, jak i środowiskowej.

Czytaj dalej

wiertnica ślimakowa
Październik 17, 2023

Wiertnice ślimakowe to specjalistyczne urządzenia, które zyskują na popularności w sektorze budowlanym i geotechnicznym. Dzięki ich zaawansowanej technologii, możliwe jest wykonanie dokładnych i efektywnych prac wiertniczych w różnych warunkach gruntowych. Poniżej przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzują się te wiertnice i w jakich zastosowaniach się sprawdzają, szczególnie w kontekście przewiertów sterowanych w Wielkopolsce.

Czytaj dalej

przewiert pod ulicą
Sierpień 21, 2023

Właściwe projektowanie, wykonanie oraz eksploatacja sieci kanalizacyjnych gwarantuje przyszłym pokoleniom dostęp do czystej wody oraz skuteczne odprowadzanie ścieków. W niniejszym wpisie przyjrzymy się zasadom wykonywania nowoczesnych sieci kanalizacyjnych oraz innowacyjnym metodom ich budowy, takim jak przewierty sterowane.

Czytaj dalej